Zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym
W nowoczesnym podejściu do transportu nie można pomijać opcji przewożenia towarów drogą lotniczą. To dynamiczna gałąź transportu, rozwijająca się z każdym rokiem. Oferta przewoźników kierowana jest do klientów, którzy cenią sobie szybki czas realizacji dostawy. Jakie przesłanki powodują, że warto rozważyć tę opcję?
Na pewno krótki okres przydatności transportowanych ładunków i/lub ich wysoka wartość. Niezależnie od powodów, każdy towar wymaga odpowiedniego przygotowania. Oto jakie zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym proponujemy.
Zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym i multimodalnym
Nie bez znaczenia w całym procesie przygotowywania ładunków do transportu lotniczego jest fakt, że to tylko jeden z etapów dotarcia towarów do nadawcy. Niezwykle rzadko zdarza się, że ładunek jest przygotowywany, po czym od razu trafia na pokład samolotu.
W sytuacjach, gdy paleta czy kontener mają być transportowane drogą powietrzną, dochodzi zazwyczaj do transportu multimodalnego. To przewóz ładunku różnymi środkami transportu – na przykład najpierw dostawa autem na lotnisko, przewóz samolotem i ponownie dostawa autem do docelowego punktu.
Zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym – specyficzne potrzeby
Już to sprawia, że ładunek musi być przygotowany na kilka przeładunków i zabezpieczony na okoliczność różnych sytuacji.
Ładownia samolotu jest większa niż naczepa auta. Poza tym kąty nachylenia podczas startów i lądowań mogą się różnić od tych w transporcie drogowym czy morskim.
Ponadto warto również pamiętać o potencjalnych różnicach temperatur oraz o przepisach fitosanitarnych obowiązujących w docelowym kraju.
Zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym – na co zwrócić uwagę
Jeśli transportujesz drogie towary, w dodatku na dalekich trasach, maksymalnie dostosuj zabezpieczenia. Pamiętaj wszystkich wymienionych powyżej aspektach. Ładunek musi być:
- stabilny, czyli przygotowany na kilka lub kilkanaście przeładunków;
- maksymalnie wypełniony towarem handlowym – aby drogi transport lotniczy się opłacił;
- zgodny z wszelkimi międzynarodowymi przepisami i regulacjami.
Liczą się więc waga, wielkość, maksymalne dopasowanie i to, czy zabezpieczenie spełnia normy sanitarne.
Jakie zabezpieczenia w transporcie lotniczym oferuje Logispak
Wśród naszych klientów coraz więcej firm decyduje się na nawiązywanie kontaktów biznesowych poza granicami Polski, a nawet Europy. Niekiedy najlepszą opcją w takich sytuacjach jest transport morski. Natomiast gdy liczy się czas, opcja lotnicza jest niezastąpiona.
Specjalnie z myślą o tej powiększającej się grupie monitorujemy rynek i rozwijamy ofertę zabezpieczeń i narzędzi wspierających przygotowywanie ładunków do transportu lotniczego.
Aktualnie polecamy w tym zakresie między innymi:
- palety eksportowe INKA,
- kątowniki tekturowe profile L i U,
- przekładki antypoślizgowe STABLER,
- opaski elastyczne HOLDER,
- profile piankowe NMC,
- wiązarki TITAN oraz niezbędne do wiązania taśmy.
Jeśli szukasz nowych rozwiązań dla swojej firmy i interesują Cię zabezpieczenia ładunków w transporcie lotniczym, zapytaj o ofertę w naszym biurze handlowym. Szczegóły w zakładce - Kontakt.